Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


NEDİR BU BATI TUTKUNLUĞU…

NEDİR BU BATI TUTKUNLUĞU…


Nedir bu batı tutkunluğu. Tarihi hiç de bilmiyoruz. Hiç de okumuyoruz. Okuduklarımız da bir taraf değil bir taraf tarihsel romanlar. Nedense BATI YANLIŞ YAPMAZ. BATI AKILLI, BATI NAMUSLU, BATI HAKŞİNAS, BATI DOST, BATI YÖNLENDİRİCİ, BATI NE YAPARSA DOĞRUSUNU YAPAR, ona uymak şart ve farzdır!

                Böyle bir kafa ile ülke ve bu ülkenin insanları uyutulmuştur. Batı yurt içi ayakçıları, taşeronları kendi çıkarları gereği kendi vatandaşına AMİR, dışarıya UŞAK olmuşlar ve bu güne kadar bu ülkenin İNSANINI SÖĞÜŞLEMİŞLERDİR!

                Batı haklı ya, sanki;

                1. 30 yıl 100 yıl harplerini yapanlar ben değildim, mezhep savaşlarıyla milyonlarca insanın kanını döken ben değildim.

                2. İki Cihan Savaşını çıkarıp milyonlarca insanın katleden ben değildim.

                3. Dünyayı doğu batı diye bölen ben değildim.

                4. Çıkar için istediği ülkede kaos yaratıp o ülkeleri haritadan silip kendilerine göre şekillendiren ben değildim.

                5. Başta Afrika olmak üzere sömürge imparatorluğu kurup, o zavallı insanların gözlerini kapatıp İNCİL’İ ELLERİNE TUTUŞTURUP TOPRAKLARINI ELLERİNDEN ALAN BEN DEĞİLDİM.

                6. Petrol için Irak’ı işgal edip yağmalayan ve İSRAİL’İN UŞAĞI DÜNYANIN EFENDİSİ OLAN BEN DEĞİLDİM.

                7. Ülkesini İsrail’e peşkeş çekip dünyayı yönetmeye kalkan fakat içerde esir alınan ülke ben değildim.

                8. Özgürlük savaşı adı altında Afrika’yı cehenneme çeviren ÖZGÜRLÜK GETİRDİM DEYİPTE O ÜLKELERİN ÖZGÜRLÜKLERİNİ ELLERİNDEN ALAN BEN DEĞİLDİM.

                9. El Kaide’yi, Taliban’ı kurup Afganistan’da, Rusların üzerine salıp, sonrada düşman ilan edip karşısına geçen ben değildim.

10. Mısır’ı önce işi biten Hüsnü Mübarek’ten kurtarıp sonra ülkeyi demokrasi getirdim palavrasını yayıp bir sene sonrada satın aldığı İsrail uşağı Sisi’ye teslim edip adına demokrasi diyerek darbeyi ağzına dahi almayan ben değilim.

11. Suriye’yi karıştırıp binlerce insanın Esad denen VAMPİR tarafından katledilmesine, milyonlarca çoluk, çocuk, yaşlı gencin vatanları dışına sefilleri oynamasının sebebi ben değildim.

12. Ülkemizi Suriye’ye, Irak’a, Mısır’a dönüştürmek, kardeşi kardeşe kırdırıp ülkeyi paramparça haline getirmek isteyen, Gezi, 17 Aralık, 25 Aralık ayaklanmaları ile bu güzelim ülkeyi esir almak isteyen ben değildim.

13. Yurt içi satılık uşaklarla kumpaslar kurup, ülkeyi kaosa sürükleyip çıkar için VATAN ELDEN GİDEBİLİR DİYEN BEN DEĞİLİM.

                Hem bütün bu kahpelikleri yapacak, yaptığın barbarlığı bu ülkelerin üzerine atacaksın sonrada bu ülkelere özgürlük ve demokrasi getirdim diyeceksin.

                Ey batı sen bunu de de, senin ülke içindeki satılık uşakların ne diyecekler. Çıkarları için ülke elden gidecekmiş umurlarında dahi olmayan bu SATILIK UŞAKLAR, BAŞLARINI YASTIĞA NASIL KOYUYOR, NASIL DA UYUYOR VE NASIL DA BU MEMLEKETİN EVLADIYIM DİYEBİLİYORLAR!

                Aydın geçinen yobazların bu ülkeye yaptıkları asla ve asla unutulmayacak ve gün gelecek, tarih yazacak ama ONLARIN VE EVLATLARININ YÜZLERİ HİÇDE KIZARMAYACAK MI • Pazar 11 ° / 7 ° Fırtına
 • Pazartesi 13 ° / 7 ° Rüzgarlı
 • Salı 11 ° / 3 ° Rüzgarlı

Balıkesir

05.04.2020

 • İMSAK 05:13
 • GÜNEŞ 06:39
 • ÖĞLE 13:16
 • İKİNDİ 16:52
 • AKŞAM 19:43
 • YATSI 21:04
 • BIST 100

  89.553%0,05
 • DOLAR

  6,7387% 1,88
 • EURO

  7,2959% 1,19
 • GRAM ALTIN

  350,78% 2,14
 • ÇEYREK ALTIN

  578,787% 2,14