Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


KUDÜS’Ü MÜSLÜMANLARIN BAŞKENTİ İLAN ETMEYE VAR MISIN?

KUDÜS’Ü MÜSLÜMANLARIN BAŞKENTİ İLAN ETMEYE VAR MISIN?


Var mısın?

                Sorusu..

                Değerli kitlelere hitaben yüksek seslerle ve yüksek tonla sorulan “VAR MISINIZ? Sorusunu hatırlatan bazı insanlarımızı hatırlar olduk!

                Bu aynı soruyu! Bu sefer tüm Dünya Müslümanlarına hitaben ve daha, çok daha yüksek bir seda ile bir bütün olarak soruyoruz;

                KUDÜS’Ü! MÜSLÜMANLARIN BAŞKENTİ İLAN ETMEYE VAR MISINIZ?

                İslam ülkelerini yönetenlerin kulağını dört açmaları gereken tarihi bir çağrı yapıyoruz!

                Buyurun:

                ABD Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti şeklinde ilanı, tüm İslam Âlemine karşı yapılmış bir HAREKET ve HAKARETTİR!

                Mescid-i Aksa; Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in MİRAÇ MUCİZESİNDE GÖĞE YÜKSELMEDEN ÖNCE PEYGAMBERLERE NAMAZ KILDIRDIĞI YER OLARAK İNANCIMIZDA KUTSAL KABUL EDİLİR ve burası KUDÜS’TEDİR!

                Yine hadis-i şerîfte Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buranın önemine işaret ederek, “ZİYARETLER ancak üç mekâna yapılır. MEKKE’DEKİ MESCİDU’L-HARAM’A, MEDİNE’DEKİ BENİM BU MESCİDİME ve KUDÜS’TEKİ MESCİD-İ AKSA’YA” buyurmuştur!

                İşlenen cinayete ümmetin tamamı tek vücut olarak karşı durmalı ve Mescid-i Aksa’yı MÜSLÜMANLARIN BAŞKENTİ İLAN ETMELİDİR!

                Bu mescid ve Kudüs, Müslümanların ve orada yerleşen Filistinlilerin asırlardır kolu kanadı olmuştur. Gaye, topyekûn İslam tarihini inkâr ile burayla alakası olmayan YAHUDİLERE İSLAM KUTSALINI TESLİM ETMEKTİR!

                Yahudi inancı ile Hıristiyan itikadı, Kudüs konusunda birleşirler. Zira Hıristiyanlara göre Mesih’in yeryüzüne ineceği yer Kudüs topraklarıdır. Bu sebeple, her Hıristiyan’ın Yahudilere hizmeti itikadî bir zorunluluktur.

                Yahudiler ise, Süleyman Mabedi’ni inşa için çalışmaktadır ki, BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ KURULABİLSİN. Yine, Mescid-i Aksa yıkılmalı ve yerine Süleyman Mabedi inşa edilmelidir ki, Mesih yeryüzüne inebilsin…

                Trump’ın bastığı düğme Ortadoğu’da kaynak ve yerleşim savaşları olarak başlayan savaşı ‘DİNLER SAVAŞI’NA DÖNÜŞTÜRMÜŞTÜR!

                İnançları aynı gaye etrafında birleşen Hıristiyan ve Yahudi dünya, İslam dinine ve Müslüman’a karşı aleni bir savaş açmıştır. Bu iki dinin temsilcileri inançlarının gereğini yapmaktadırlar!

                Peki, İSLAM DÜNYASI NEYİN PEŞİNDEDİR?

                Hazret-i Ali (Radıyallahü anh) şöyle buyurur: “MEHDİ, BEYT’ÜL MUKADDES’E GİRECEK ve İMAM OLARAK HALKLA NAMAZ KILACAK. İSA’DA O’NUN ARKASINDA NAMAZ KILACAK ve O’NA BİAT EDECEKTİR.”

                Biz, son dinin, hak din olan İslam’ın temsilcileri neye ve ne için inandığımızı unutarak maalesef HAÇLI DÜNYASININ ELİNDE KUKLA VE OYUNCAKLARI OLDUK!

                “2. Bakara Sûresi, 120. Âyetinde; “SEN ONLARDAN OLMADIKÇA, YAHUDİLER DE HIRİSTİYANLAR DA SENDEN ASLA HOŞNUT OLMAZLAR” buyruluyor. Bu ikazı reddedercesine hareket ediliyor!

                AK Parti İktidara geldikleri günden beri, KARDEŞLİK ve BARIŞ adına DİNLERARASI DİYALOG yapanlar, Yahudiler ve Hıristiyanlarla iftar sofralarında el açıp DUA EDENLER, PAPA’DAN BARIŞ ADINA MEDET UMANLAR KARDEŞLİĞİ ŞİMDİ 2020 YILINDA DA BİR DEFA DAHA GÖRSÜNLER?

Mescid-i Aksa’nın YAHUDİLERİN BAŞKENTİ YAPILMASI demek, SINIRLARINDAN İÇERİ GİRMEYE ÇALIŞAN HER MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZİN ÖLDÜRÜLMESİ DEMEKTİR!

                Göbeği ABD ile bir kesilen ARAP İSLAM DÜNYASINDA veya pek çok anlaşmayla İSRAİL ile KARDEŞLİK BAĞI KURANLAR ARASINDA BUNA KARŞI ÇIKACAK İMANÎ BİR HAL VAR MIDIR SİZCE?

                İslam Dünyasının İmanının ispatı. BEN-İ İSRAİL KAVMİNE KARŞI DURMANIN ADIDIR!

                Şimdi HODRİ MEYDAN, KENDİNİZİ BİR KERE OLSUN GÖSTERİN!

                Sonuç olarak demek ki, mesele DİYALOGLA MÜSLÜMANLARI UYUŞTURUP YOK ETMEK DEĞİL, PEYGAMBER EFENDİMİZE (S.A.V.) GERÇEK TAM BİR ÜMMET OLMAKTIR!..



 • Perşembe 14 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 16 ° / 3 ° Güneşli
 • Cumartesi 18 ° / 3 ° Güneşli

Balıkesir

09.04.2020

 • İMSAK 05:06
 • GÜNEŞ 06:33
 • ÖĞLE 13:15
 • İKİNDİ 16:54
 • AKŞAM 19:47
 • YATSI 21:09
 • BIST 100

  93.225%0,91
 • DOLAR

  6,7784% 0,10
 • EURO

  7,3843% 0,19
 • GRAM ALTIN

  358,91% 0,09
 • ÇEYREK ALTIN

  592,2015% 0,09