Eren Ülkü


İYİ PARTİNİN KURULUŞUNUN 2.YILI ve SİYASET HAYATINDAKİ ÖNEMİ

İYİ PARTİNİN KURULUŞUNUN 2.YILI ve SİYASET HAYATINDAKİ ÖNEMİ


25 Ekim 2017 tarihinde Sn. Meral AKŞENER´ in öncülüğünde kurulmuş olan İyi Parti, kurulmasını takiben gerek toplumda gerekse Türk siyasi hayatında yeni bir umut olmuş ve sıkışmış bulunan siyasi yapıyı rahatlatmıştır. Genel Başkanımızın zaman zaman konuşmalarında da işaret ettiği gibi ?´şayet İyi Parti kurulmasaydı ne olurdu´´ sorusunun cevabı bu durumu çok iyi anlatmaktadır. 

Şöyle ki; toplumun gerçekten bir yol, bir umut aradığı bir dönemde,  toplumun arayışına cevap veren ve karşılığını bulan bu gelişme vatandaşlarımız nezdinde de çok büyük ilgiyle karşılanmıştır. Toplumda karşılığını bulan ve umut veren partimizin yapısı , Atatürkçülük ve Türk milliyetçiliğini benimsemiş ve uzun yıllardır ihmal edilen merkez sağ seçmenini de kucaklayan özelliktedir. Toplumun ayrıştırılmasına sebep olan sert söylemlerin yerine çözüm sunan ve herkesi kucaklayan hitabetiyle, kısa sürede gönüllerde yerini alan bir rol üstlenmiştir.

Buradan hareketle; kadınlar, işsiz gençler, işsizler, dar gelirliler, esnaf ve sanayici gibi tüm toplum kesimlerine verdiği mesajların ana fikirlerini oluştururken söylemde bulunduğu ana noktalar; Türkiye de gerekli kalkınma hamlesi yaratarak dünyada ilk 10 ekonomi arasında saygın yerini alarak, milli geliri yükselterek, eğitim yaş ortalamasını 11 yıla ulaştırarak, 40 yaş altı kadınlarda okur yazarlık oranını 5 yılda yüzde yüze çıkararak, ilk bir yıl içinde kuvvetler ayrılığının sağlanması ve yeni anayasa ile parlamenter sisteme dönmek, demokratik bir siyasi partiler kanunun yapmak, çevre, eğitim kalitesi, işsizliğin alt seviyelere indirilmesi, bağımsız ve güvenilen yargı sistemini tesis etmek, fikir ve Basın özgürlüğünü, iyi bir demokrasiyi sağlayabilmek için, Cumhuriyet kazanımlarının ve laikliğin korunması, ülkemizi AB standardında geliştirmek gibi Ülkemizin kalkınması yolunda önemli çabalar olarak özetlenebilir.

Bu çabalar neticesinde antidemokratik bir siyaset ortamında, baskı ve iftiralara rağmen girdiği ilk Genel Seçimde Parti Grubu kurma başarısı göstermiş, 2018 de yapılan Yerel seçimde de başta Büyükşehirler olmak üzere tüm il ve ilçelerin kazanılmasında büyük pay sahibi olmuştur. Değişmez denilen değişmiş, kaybetmez denilen kaybetmiştir. 

Partimizin çok önemli Siyasi deneyimlere sahip Genel Başkan ve Yöneticileri topluma  güven vermekte ve iyi ki ?´  İYİ Parti var´´ düşünce huzuru ve iç sıcaklığını yaratmaktadır. Partimiz hedeflerine inanmış, vatansever ve çalışkan kadrolarımız halkın güvenine mazhar olarak daha büyük başarılar elde edeceği muhakkaktır. 

Partimiz, yukarıda genel olarak özetlenen konulara parti programında detaylı olarak yer vermiş ve Ülkemizi birlik, beraberlik, özgürlük içinde kalkınmış ülkeler arasına sokmak üzere hedeflerini belirlemiştir.

2. yılını kutladığımız Partimizin Büyük Atatürk´ün ?´En Büyük Eserimdir ?´ olarak ifade ettiği ?´ Cumhuriyet Bayramı ?´ haftasında kurulmuş olması bizlere ayrı bir gurur, güç ve çalışma azmi vermektedir.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 96. ve Partimizin 2. yıl dönümünü kutlar, Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı saygı ve şükranla anarım.

Yılmayacağız, yıkılmayacağız, güneşi görene kadar yorulmayacağız..

Saygılarımla.

Eren ÜLKÜ

İYİ Parti Bandırma

Belediye Meclis Üyesi • Salı 32 ° / 18 ° Güneşli
 • Çarşamba 30 ° / 17 ° Güneşli
 • Perşembe 30 ° / 18 ° Güneşli

Balıkesir

04.08.2020

 • İMSAK 04:25
 • GÜNEŞ 06:04
 • ÖĞLE 13:20
 • İKİNDİ 17:11
 • AKŞAM 20:26
 • YATSI 21:58
 • BIST 100

  1.089%-3,34
 • DOLAR

  6,9705% 0,26
 • EURO

  8,2146% 0,28
 • GRAM ALTIN

  441,31% -0,10
 • ÇEYREK ALTIN

  728,1615% -0,10