Orhan ORGARUN (Uzaktan Gelen yakın Sesler)


DÜNYADA BİRÇOK LİDERLER YETİŞMİŞTİR!

Mevcut olan günümüzde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü İyi Anlayabilmek..


Dünyada birçok büyük lider yetişmiştir. Ama hiç birisi Gazi Atatürk kadar büyük olmamıştır!

                Ölümünün üzerinden 82. yıl geçmesine rağmen hâlâ, BAĞIMSIZLIK SAVAŞI VEREN ULUSLARASI BAYRAK OLMAKTA ONUN İLKELERİYLE KURTULUŞ YOLU ARANMAKTADIR!

Zira 600 yıl süren sonraları kozmopolit ve yarı sömürge haline düşen bir İmparatorluğu, onun savunucusu emperyalizme karşı ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞIYLA YIKAN, emperyalizmle MAZLUM ULUSLAR arasındaki çelişkiye, ilk kez zalimlerin yenilgisiyle çözümleyerek “ÜÇÜNCÜ DÜNYANIN” kurtuluşunun habercisi ve simgesi GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmuştur!

                Gazi Atatürk emperyalizme karşı bağımsızlık savaşı veren tüm ulusların bayrağı olurken ne yazık ki içimizde onu hiç anlamadan, onu hiç bilmeden hâlâ başka çıkış yolları arayanlar 2020 yılında dahi vardır!

                Onlara içindeki bulunduğumuz karamsarlık ortamından tek çıkışın Gazi Atatürk’ün bağımsızlık demokrasi yolundan yürümek, Gazi Atatürk Devrimciliğine, Atatürk Milliyetçiliğine sarılmanın tek umudumuz tek ışığımız olduğunu bir kere daha yüksek sesle söylemek zorundayız!

                Bağımsızlık Savaşı Türk halkının kanı ve alın teriyle kazanılmıştır. Bu kavganın temelinde, Ulusal bir direnişin adı olan Milliyetçilik ve Devrimcilik yatmaktadır. İşte bu Milliyetçilik ve Devrimcilik Bağımsızlık meşalesini ve Kurtuluş Sancağını elinden düşürmeyenlerin MİLLİYETÇİLİĞİ ve DEVRİMCİLİĞİDİR.

                Gazi Atatürk ‘YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM’ diyerek çıkmıştır yola. Bu söz, ANADOLU İHTİLALİNİN PAROLASI OLMUŞTUR.

                Gazi Mustafa Kemal’in formülleştirdiği bu düşünce çerçevesinde, yıkılan Osmanlının yerine yepyeni bir ULUS DEVLET KURMAK İSTEYEN BÜTÜN GÜÇLER, BU PAROLAYLA BİRLEŞMİŞ VE BÜYÜK ZAFERE ULAŞILMIŞTIR.

                Üstelik milli mücadelecilerin üniformalarındaki kan dahi kurumamışken Gazi Atatürk bir başka gerçeğin altını çizmek gereğini duymuştur. ‘EKONOMİK ZAFERLERLE BÜTÜNLEŞTİRİLMEYEN BÜTÜN ASKERİ ZAFERLER EKSİK VE YARIM KALMAYA MAHKUMDURLAR. KAZANILMASI GEREKEN ASIL ZAFER; YÜZ YILLARDIR TERK EDİLMİŞ ANADOLU TOPRAKLARINDA UYGAR VE BAYINDIR BİR YURT KURMA SAVAŞIDIR.”

                Bundan da hız alan yıllar yılı cephelere, kırımlardan kırımlara sürüklenen Anadolu insanları SAKARYA ve DUMLUPINAR’LA da taçlanan, o büyük kavgada göstermişlerdir ki, kendilerine doğru amaçlarla ve demokratik yöntemlerle el uzatılırsa Türkiye’de erişilmeyecek olumsuz sonuç yoktur.

                Özellikle vurgulamalıyız, YOL DÜN OLDUĞU GİBİ 2020 YILINDA DA BUGÜNDE AÇIKTIR.

Yeter ki sağlıklı bir düşünce ortamı geliştirilebilsin. Yanlışlıkların tersliklerin arasında bile yepyeni demokratik gelişim ve derlenişlerin kapıları aralanabilsin!

                Nasıl ki, Büyük Gazi Atatürk ruhunda sakladığı ‘YURTTA SULH, CİHANDA SULH’ ülküsüne uyarak, en acımasız düşmanımız olan YUNANLILARA DOST ELİNİ UZATMAKLA DÜNYA ÇAPINDA İNSANCIL, DİPLOMATİK BİR DERSİ ve ÖRNEĞİ DE TARİHE MAL ETMİŞSE…

                Bütün insanlığın, özellikle ‘REJİMİN VE İNKILAPLARIN SAHİBİ VE DE BEKÇİSİ’ olma görevini büyük ulu önderden alan gençlerimizin, bu barış ve dostluk yolunu izlemesi en büyük ödevlerin başında gelir.

                * “Bir devlet adamının kalbi kafasında olmalıdır.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

                Kur’ân Ne Diyor?

                “Ey Rabbimiz!

                Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme!” (2. Bakara Sûresi, Âyet, 286.)  • Cuma 8 ° / 4 ° Bulutlu
 • Cumartesi 8 ° / 3 ° Bulutlu
 • Pazar 14 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Balıkesir

21.02.2020

 • İMSAK 06:24
 • GÜNEŞ 07:47
 • ÖĞLE 13:27
 • İKİNDİ 16:28
 • AKŞAM 18:57
 • YATSI 20:15
 • BIST 100

  116.816%1,01
 • DOLAR

  6,1151% 0,23
 • EURO

  6,6376% 0,78
 • GRAM ALTIN

  323,37% 1,78
 • ÇEYREK ALTIN

  533,5605% 1,78