Anahtar Kelimeler:
  • Pazar 11 ° / 7 ° Fırtına
  • Pazartesi 13 ° / 7 ° Rüzgarlı
  • Salı 11 ° / 3 ° Rüzgarlı

Balıkesir

05.04.2020

  • İMSAK 05:13
  • GÜNEŞ 06:39
  • ÖĞLE 13:16
  • İKİNDİ 16:52
  • AKŞAM 19:43
  • YATSI 21:04

Panç da aday

Dr. Selim Panç, CHP Bandırma ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı

Dr. Selim Panç da Bandırma İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Panç, CHP ilçe merkezinde düzenlediği basın toplantısında, tabanın isteği üzerine aday olduğunu vurgulayarak, “Partim bana hangi görevi uygun görürse yerine getiririm. Hatta istenirse partimde çaycılık bile yaparım” dedi.

Panç’ın açıklaması şöyle:

“Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” dediği ve bu çok kıymetli eserlere canı pahasına sahip çıkacak olan partimizin değerli üyeleri ve toplumu doğru bilgilendirmek adına zor şartlarda çalışan basın emekçisi dostlarımız; değerli zamanınızı ayırıp toplantımıza geldiniz. Sizleri yanımda görmekten onur duydum. Hepiniz hoş geldiniz.

Bugün burada toplanmamızın nedeni, benim için önemli olan bir kararı sizlerle paylaşmak istememdir.

Hepiniz biliyorsunuz ki 25 Ocak 2020 tarihinde ilçe kongremiz yapılacak. Kongremizin bir şölen havasında geçmesi en büyük dileğimiz. Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar yürüyüşünde üzerine gölge düşmesini istemiyoruz. Yurt genelinde şimdi oluşturulacak yönetimler, partimizi iktidara taşıyacak kadrolar olacak. İktidara ayrışarak, bölünerek, küçülerek gidilemez. Bizler birleşerek, çoğalarak iktidara yürüyebiliriz. Siyasi yaşamımda da üstlendiğim tüm görevleri, büyük bir ciddiyet ve özveri ile partimin değerlerini içselleştirerek yerine getirmeye çalıştım. Ülkem için, insanlar için yaptığım tüm görevleri kutsal bildim. Elimi taşın altına koymaktan hiç çekinmedim. Hizmet için yarıştım. Yarış bitince kucaklaştım ve görev bilinciyle hareket ettim. Kendimi büyük bir ailenin ya da büyük bir ekibin üyesi olarak gördüm. Mesleğim gereği olsa gerek, insanların iyi bir şekilde yaşamalarına devam etmeleri benim için hep öncelik oldu.

Tercihimi her zaman sevgiden, barıştan, birliktelikten yana kullandım. Partili dostlarımın kalplerini kazanmak ve sonrasında da bu büyük güzel aileme yeni üyeler, yeni ekip arkadaşları, yeni aile üyeleri kazandırmak istiyorum.

Seçilmiş olduğum Bandırma Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi  Meclis Üyeliklerinden  istifa edip, tarihi bir görev ve sorumluk üstlenerek, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı görevine talibim. Sizlerle birlikte çoğalacağımıza inanıyorum. İktidara gideceğimiz bu yolu, hiçbir üyemizi kaybetmeden, yenilerini ekleyerek birlikte yürümeyi istiyorum.

 El ele, omuz omuza, gönül gönüle, iktidara birlikte yürümeye var mısınız?

Herkesi sevgi ve saygı  ile kucaklıyor, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığı adaylığımı sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk , yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi…”