Anahtar Kelimeler: Hasat Sanat Stüdyosundan
  • Cumartesi 8 ° / 3 ° Bulutlu
  • Pazar 14 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 18 ° / 1 ° Güneşli

Balıkesir

22.02.2020

  • İMSAK 06:23
  • GÜNEŞ 07:46
  • ÖĞLE 13:27
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 18:58
  • YATSI 20:16

Hasat Dans ve Sanat Stüdyosundan vefa

Özel eğitim öğrencisi Çınar Çinte’nin yararına Bandırma Hasat Dans ve Sanat Stüdyosu tarafından düzenlenen gece coşkulu geçti.

Bandırmalı Resim Öğretmeni Kemal Çinte ve Selma Çinte’nin oğulları Çınar Çinte’nin özel eğitim gereksinimlerine destek amacıyla düzenlenen gece 20 Aralık akşamı Hotel Eken Prestige’de yapıldı. Kalabalık bir davetli topluluğun katıldığı etkinliğine Ayvalık, Bursa, İstanbul, Bergama, Dikili’den de konuklar katıldı.

Canlı müzikler, Arjantin Tango gösterileri, Latin dansları gösterileri, zeybek, ege danslarıyla temponun hiç düşmediği gecede Sanatsal Kültürel ve Sportif Faaliyetleri Araştırma Geliştirme Gençlik-Spor Kulübü de  (SASFAG)  bir gösteri sundu. Gecenin ilerleyen saatlerinde Türk Sanat Müziği Sanatçısı Orhan Demir de sahne aldı.

BURAK GÜNER: KEMAL HOCAYA VE SELMA ABLAYA  AHDE VEFAMIZ VAR

Hasat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Burak Güner konuşmasında: “Kemal Öğretmenimiz Hasat’ı kurarken hem isim babalığını yapmış hem de logomuzu tasarlamıştı. Eşi Selma ablamız da kurucularımızdandır. Çınar’ın eğitim için 6 yıldır İstanbul’dalar ama her zaman kalplerimiz bir. Bu geceyi düzenleyerek Çınar’ın eğitimine destek olmak istedik. Kemal Hocamıza ve Selma ablamıza ahde vefamız var. Sizler de bu çağrımıza bu akşam burada olarak destek oldunuz. Herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

ÇİNTE: GÜZEL İNSANLAR BİRİKTİRMİŞİZ

Sahneye davet edilen Kemal ve Selma Çinte de organizasyon için teşekkür ederek: “Bandırma’dan gideli 6 yıl olmuş ama güzel dostlar biriktirmişiz görüyorum. ‘Bizden sonra ne olacak?’ diye başımı yastığa koymadığım bir gün yok ama görüyorum ki Çınar’ın ardında buradaki güzel insanlar hep olacak. En büyük teşekkür de Çınar’ın ablası, her zaman en büyük dayanağımız, destekçimiz canım kızım Ada Beliz’e…” dedi.

Hediye çekilişleriyle bir kişiye Sevda Kuaför’den hediye çeki, bir kişiye Hasat Dans ve Sanat Stüdyosundan 1 aylık dans kursu, bir çifte Hotel Eken Prestige’den açık büfe kahvaltı, bir kişiye Öznur Gökkuş Sigorta Acentesinden 100 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası hediye edilirken bir talihli de Musa Çinte imzalı Atatürk portesinin sahibi oldu.  Gece için hazırlanan diğer Atatürk portesini de Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi Doktor Selim Panç satın alarak Çınar’ın eğitimine destek oldu.

Davetlilerin gönüllerince eğlendiği geceye CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, Belediye Meclis Üyeleri Selim Panç, Adil Levent Coşkun ve Nüvit Erten’in yanı sıra demokratik kitle örgütlerinden temsilciler ve dernek temsilcileri de katıldı.