Anahtar Kelimeler: Geldikleri gittiler!...
  • Çarşamba 13 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 14 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 16 ° / 3 ° Güneşli

Balıkesir

08.04.2020

  • İMSAK 05:08
  • GÜNEŞ 06:35
  • ÖĞLE 13:15
  • İKİNDİ 16:53
  • AKŞAM 19:46
  • YATSI 21:07

Geldikleri gibi gittiler!...

Levent Balkış'ın istifası, Kent Konseyi yürütme kurulunda bomba etkisi yaptı.

8 Temmuz 2019'da Dr. Murat Ergöz'ün başkanlığında oluşan 6 kişilik Kent Konseyi yürütme kurulu, Emekli-Sen temsilcisi Levent Balkış'ın istifası ile çöktü.

Balkış'ın manidar istifa gerekçesi Kent Konseyi Başkanı Dr.Murat Ergöz nezdinde zorunlu açıklamalarda bulunulmasına neden oldu.

Balkış'ın istifasına gerekçe olarak yaptığı savunmada "Biz demokratik seçimle göreve geldik, kimsenin arka bahçesi değiliz, Balkış'ın istifasının gerekçesi ben değilim" diyen Kent Konseyi Başkanı Dr. Murat Ergöz'ün açık adres olarak Başkanlık makamını işaret etmesi, Bugün Kent konseyine bomba gibi düştü.

6 Üyeden oluşan yürütme kurulu Levent Başkış'ın istifası ile yedek üye çağırmayı beklerken, Yelken Kulübü temsicisi Av. Turgay Menek ile Bandak temsilcisi Kadri Civan elden ve sözlü olarak Başkan Dr. Murat Ergöz'e bizzat açıklamada bulunarak istifalarının kabulünü isterken, akşam saatlerinde Kent Konseyi merkezinin bulunduğu Kapalıçarşıdaki genel sekreterliğe ulaşan üçlü istifa mektubu ile 6 üyeden oluşan Bandırma Kent Konseyi Yürütme Kurulu düşmüş oldu.

Eğitim-Sen temsilcisi Deniz Taylan, CHP temsilcisi Barış Tütüncü ve Paşabayır Mahallesi Muhtarı Belgin Şentürk ortak hazırlanan istifa mektununda "Kent Konseylerinin bağlı bulundukları belediyeler ile uyumlu ve dinamik bir şekilde çalışmasına aykırı hareket edildiğini gördük.,Yürütme kurulu üyelerinin takdir ve görüşleri dışında istenmeyen durumlarla karşılaştık. Bu durum yürütme kurulunun ekip ruhu ile çalışma ve fikir üretmesine engel olmuştur." denildi.

Bandırma Kent Konseyinde yaşanan olağan dışı gelişmeler bilindiği üzere geçmiş dönem Başkanlarından Adil Levent Coşkun'un Başkanlığı sürecinde yaşanmıştı.

Başkan Adil Levent Coşkun'u görevden düşürmek amacı ile yürütme kurulu üyelerinden Mühendisler odası temsilcisi Gürkan Ilgın başkanlığı düşürmek adına noter tastikli 99 imza toplamasına karşın, istifaları uygulama koymamıştı. Bunun üzerine aynı fikri paylaşan Doç. Dr. Sedat Azaklı, Muhtar Fuat Şentürk, ve Can Emre istifa etmiş, istifa etmeyen yürütme kurulu üyeleri Mehmet Aytekin ile Abdullah Çolak yedekten gelen üyeler ile görevlerini devam ettirmişlerdi.