• Cumartesi 32 ° / 17 ° Güneşli
  • Pazar 32 ° / 19 ° Güneşli
  • Pazartesi 30 ° / 18 ° Güneşli

Balıkesir

11.07.2020

  • İMSAK 03:53
  • GÜNEŞ 05:44
  • ÖĞLE 13:19
  • İKİNDİ 17:15
  • AKŞAM 20:45
  • YATSI 22:27

Gazilerden Barış Pınarına tam destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Deneği Genel Merkezi yaptığı basın açıklamasıyla Barış Pınarı operasyonuna tam destek verdiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Deneği Genel Merkezi yaptığı basın açıklamasıyla Barış Pınarı operasyonuna tam destek verdiler.

/resimler/2019-10/10/1348309833561.jpg

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN,

Sınır güvenliğini sağlamak, enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna,terör devletine engel olmak, terör saldırılarını engellemek, terör örgütü PKK/YPG-PYD´nin bölgede kurmaya çalıştığı terör yapılanmasını sona erdirmek,

 Suriye´nin toprak bütünlüğünü korumak, terörden arınan bölgelere Suriyeli sığınmacıları yerleştirmek, bölgedeki tüm terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için başlattığı " Barış Pınarı Operayonu"nu Bandırma  Türkiye Harp  Malulü Gaziler  Şehit Dul ve  Yetimleri Derneği Bandırma Türkiye Muharip Gaziler Derneği olarak sonuna kadar destekliyoruz.

            Silahlı Kuvvetlerimize başarılar dilerken her zaman olduğu gibi yine üstün başarılarla döneceklerine olan inancımız tamdır.
Rabbim yar ve yardımcıları olsun yüreklerimizle ve dualarımızla her zaman yanlarındayız.

           Türk Milleti yine bir sınavdan geçmektedir. Çanakkale´de olduğu gibi karşımızda 7 düvel durmaktadır.

Birçok Avrupa devletleri, Ortadoğu devletleri, Amerika ve bu coğrafya dışındaki birçok devlet bu eli kanlı, bebekleri bile hunharca katleden terör örgütlerine ellerinden gelen gerek siyasi, lojistik, silah, para, gıda çeşitli teknik donanım her tür bilgi yardımı olmak üzere yarış etmektedirler.

         BU COĞRAFYADA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTEMEMEKTEDİRLER. GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE BÖLGEYE BARIŞ VE HUZUR GETİRECEĞİNDEN VARLIĞINI SÖMÜRÜYE VE ASALAK OLARAK YAŞAMAYA ADAMIŞ DEVLETLERİN PLANLARINI BOZACAKTIR.

/resimler/2019-10/10/1349191553175.jpg

Bu toprakların Huzuru Barışı ve kardeşliği için Türk milleti olarak "Hepimiz  Mehmetçiğiz" diyoruz.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Deneği Genel Merkezi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Merkezi, Barış Pınarı operasyonun da bir kez daha anladık ki Türk´ün Türk´ten başka dostu yok.

Avrupa da Bizleri destekleyen Atilla´nın Torunları, Macaristan halkına selam olsun.

 Türkiye olarak Her zaman yanında olduğumuz Filistin ve Suudi Arabistan gibi bu Barış Pınarı operasyonuna karşı Birleşmiş Milletlerde karşı imza verenlere de yazıklar olsun.

Biz Türkler ordusu olan bir millet değil Milleti olan bir orduyuz.

Türk Topçusu başladığında herkes susar ve Yahya Kemal derki

?´ Şu Kopan Fırtına Türk Ordusudur Yarabbi Senin uğrunda ölen ordu, budur yarabbi Taki yükselsin ezanlarla müeyyed namın,

Galip et: çünkü bu son ordusudur İslamın´´

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere bu kutsal vatanı canlarını ve kanlarını vererek armağan eden başta Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları Şad olsun. Ne mutlu Türküm diyene. 10.10.2019

/resimler/2019-10/10/1349508584984.jpg