• Salı 19 ° / 6 ° Fırtına
  • Çarşamba 16 ° / 7 ° Bulutlu
  • Perşembe 18 ° / 6 ° Bulutlu

Balıkesir

31.03.2020

  • İMSAK 05:22
  • GÜNEŞ 06:47
  • ÖĞLE 13:18
  • İKİNDİ 16:50
  • AKŞAM 19:38
  • YATSI 20:58

Gagavuzya ve Moldova Cumhurbaşkanları ile görüştü

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir ve beraberindeki heyet, Gagavuzya’daki görüşmelerine devam ediyor.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYDEMİR; GAGAVUZYA CUMHURBAŞKANI VLAH VE MOLDOVA CUMHURBAŞKANI DODON İLE GÖRÜŞTÜ. AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: “SİZ BİZİM KARDEŞİMİZSİNİZ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir ve beraberindeki heyet, Gagavuzya’daki görüşmelerine devam ediyor. Milletvekili Aydemir ve TBMM Moldova Dostluk Grubu heyeti Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon ve Moldova Parlamentosu Başkanı Zinaida Greceanii ile görüştü.

Gagauz Yeri’nin özel hukuki statüsünün kabul edilişinin 25. Yıldönümü nedeniyle Gagavuzya’ya giden AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, TBMM Moldova Dostluk Grubu Başkanı ve Milletvekili Mehmet Altay, Milletvekili Şahin Tin ve Milletvekili Sefer Aycan Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon ve Moldova Parlamentosu Baskani Zinaida Greceanii ile görüştü.

Görüşmenin ardından TBMM Moldova Dostluk Grubu heyeti, Cumhurbaşkanı Dodon'un himayelerinde Gagauz Bölgesi'nin Özerkliğinin kazanmasının 25.Yılı kutlamalarına katıldı.

“GAGAVUZYA HALKI BİZİM KARDEŞİMİZDİR”

Gagavuzya Cumhurbaşkanı IrinaVlah ile görüşen TBMM Moldova Dostluk Grubu heyeti Başkan Vekili Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Gagavuzya halkı bizim kardeşimizdir, bugün burada olmaktan ve Gagavuz Yeri’nin özel hukuki statüsünün kabul edilişinin 25. Yıldönümünde burada olmaktan çok mutlu olduk.” Dedi.

Gagvuzya Cumhurbaşkanı Vlah’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük saygı duyduğunu dile getiren Milletvekili Aydemir, “Gagavuzya Cumhurbaşkanı Sayın IrinaVlah,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a saygı ve sevgilerini ileterek Türkiye’nin kendilerine verdiği destekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.”şeklinde konuştu.

HEYET CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TİKA ELİYLE YAPTIRDIĞI AZİZ SANCAR HALK HASTANESİ HAKKINDA BİLGİLER ALDI

Gagavuzya halk danslarının sergilenip Gagavuzya ezgilerinin seslendirildiği törende GagavuzyaTürkler’ in coşkusuna eşlik eden TBMM Moldova Dostluk Grubu heyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TİKA eliyle yaptırılan Aziz Sancar halk hastanesi hakkında ve Gagavuzya’da yapılacak Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Külliyesi maketi önünde külliye hakkında bilgiler aldı.