Nazmi ORUÇ
25.09.2019 17:16:39
Bandırma Onyedi Eylül Üni.nce düzenlenen sempozyumun açılış oturumu olan PANEL´de özellikle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve yoğun turizm sezonu olan Erdek ve Marmara Belediye (YOKTU)başkanlarının evsel atıksu arıtma ve evsel katı atık bertarafı konularında(Sempozyumda Çevre Konusu vardı) yapılan uygulamaları anlatmaları çok daha faydalı olurdu. Yaz-kış nüfus yoğunluğu çok değişen bu ilçelerde bu konulardaki uygulamalar ve varsa ilgili bakanlığın işbirliği açıklanmalıydı.PANEL´DE protokol nedeniyle dinleyici sayısı iyiyi. ANCAK Sempozyumda onbeşi bulan çok değişik konunun bir güne sıkıştırılması nedeniyle oturumlardaki katılımcı sayıları çok azdı. Sempozyum programı ve konaklama bilgilerinin çok geç açıklanması misafir katılımcılar açısından hiç iyi olmadı. Sempozyum Başkanı Sn. Doç.Dr. Ahmet AYDIN hocanın elideki imkanlarla canla-başla çalışması takdire değerdi.KOLAY GELSİN. Prof. Dr. Nazmi ORUÇ

Anahtar Kelimeler: Başarıyla Gerçekleşti
  • Pazartesi 7 ° / 1 ° Bulutlu
  • Salı 9 ° / -1 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 7 ° / -4 ° Parçalı bulutlu

Balıkesir

20.01.2020

  • İMSAK 06:51
  • GÜNEŞ 08:19
  • ÖĞLE 13:24
  • İKİNDİ 15:57
  • AKŞAM 18:20
  • YATSI 19:42

Başarıyla Gerçekleşti

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nin Düzenlediği ?2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu sonuçlandı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nin düzenlemiş olduğu ?2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu (UBS´19)? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Merkez Yerleşkesi´nde başarıyla gerçekleşti.

/resimler/2019-9/19/2353378186851.jpg

Bandırma´nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 17 Eylül tarihinde başlayan sempozyum programının açılış törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya, Susurluk Kaymakamı Osman Ateş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oğuz Okuyucu, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın, Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, il ve ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sempozyum katılımcısı akademisyenler, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nin akademik ve idari personeli ve basın mensupları yoğun katılım gösterdi. Açılış töreni saygı duruşu, İstiklal Marşı´mızın okunması, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nin tanıtım filminin izlenmesiyle başladı.

/resimler/2019-9/19/2354481625820.jpg

Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ahmet Aydın, açış konuşmasını yaparak sempozyum hakkında bilgiler paylaştı.

Sonrasında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, 17 Eylül tarihinin önemini vurgulayarak, hem Bandırma´nın Kurtuluş Günü, hem Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nin yeni eğitim-öğretim yılı başlangıç haftası, hem de ?2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu (UBS´19)? programının Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için diğer programlardan ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti.

/resimler/2019-9/19/2355504597746.jpg

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir´in  konuşmalarının ardından protokol konuşmaları bölümünde Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da konuşmalarını gerçekleştirdi. Açılış programının devamında, moderatörlüğünü Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel´in üstlendiği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın ve Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı´nın panelist olarak katıldığı, ?Bandırma ve Çevresinde Yerel Yönetimler? konulu açılış oturumu gerçekleştirildi.

/resimler/2019-9/19/2357086316065.jpg

Açılış oturumu soru-cevap bölümü ve sonrasında gerçekleşen plaket takdim töreniyle son buldu. Sempozyumun ikinci gününde, bildiri sunumları 09:30´da başlayarak altı salonda paralel oturum şeklinde 18:15´e kadar devam etti.

?2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu (UBS´19)? kapsamında Bandırma, Gönen, Manyas, Erdek ve Marmara Adalar ilçeleri ile ilgili tarih, ekonomi, edebiyat, kültür ve folklor, önemli şahsiyetler, coğrafya, ziraat, hayvancılık, arkeoloji, sanayi, madencilik, denizcilik, su ürünleri, turizm, enerji, çevre, ormancılık, demografi, eğitim, sağlık ve akıllı ulaşım konularında, 220 yazar tarafından hazırlanmış 109 bildirinin sunumu yapıldı.

Türkiye´den 26 üniversite, 7 üniversite dışı kamu kurumu ve özel sektörden katılımcıların iştirak ettiği sempozyuma ayrıca Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Sırbistan, İsveç ve Bosna Hersek´ten 6 yabancı bilim insanı da katkı sağladı. Bilim dünyasına ve bölgemize önemli katkılar sağlayacak olan ?2. Uluslararası Bandırma ve Çevresi Sempozyumu (UBS´19)? başarılı sunumların ardından, sempozyum katılımcılarına katılım belgelerinin takdim edilmesiyle son buldu. 

/resimler/2019-9/19/2358114598497.jpg